Kövesd élőben a Liebherr 2019 ITTF Asztalitenisz Világbajnokság utolsó napjának eseményeit!

Manika Batra I #TATATrickshot

Manika Batra taking on the #TATATrickshot challenge! 🔥🔥#ITTFWorlds2019 #NotJustPingPong

Közzétette: International Table Tennis Federation – 2019. április 27., szombat

A játékosok a pályán

Ma Long és Mattias Falck beléptek az arénába, hogy elkezdjék a férfi egyes döntőjét!

Ma Long vs Mattias Falck | Final Showdown | 2019 World Championships

🐲🔥 "The Dragon" Ma Long is aiming for his 3️⃣rd straight World Championships Men's Singles title 🏆🏆🏆Can 🇸🇪Mattias Falck stop him❓ Find out at 13.30 GMT+2 LIVE on tv.ITTF.com 🎥#ITTFWorlds2019 #NotJustPingPong

Közzétette: International Table Tennis Federation – 2019. április 28., vasárnap

A címvédő szerzett vezetés: Ma Long 1-0 Mattias Falck

Ma Long szerezte meg a vezetést egy 11-5-ös játszmával. A címvédő jól bánt ellenfele rövid szemcsés tenyeresével, alacsonyan tartotta a labdát és csak pár pontot engedett Falcknak.

Ma Long megállíthatatlan: Ma Long 2-0 Mattias Falck

Mattias Falck belelendült a meccsbe, 2-5-ről átvette a vezetést 6-5-re, azonban Ma Long egyelőre megállíthatatlan és 11-7-tel behúzta a játszmát.

Swede responds: Ma Long 2-1 Mattias Falck

Mattias Falck szépít! A svéd 9-2-re elhúzott egyből és ugyan Ma Long felzárkózott, Falck 11-7-re nyert. Ez volt az első játszma, amit meg tudott nyerni életében Falck a kínai ellen.

Szoros küzdelem: Ma Long 3-1 Mattias Falck

Mattias Falck 9-8-as vezetésénél időt kért, azonban nem jött ki jól belőle, ugyanis Ma Long zsinórban három pontot nyert és 11-9-re behúzta a szettet. Vissza tud még jönni a svéd?

MA LONG VILÁGBAJNOK!!! (11-5, 11-7, 7-11, 11-9, 11-5)

Megcsinálta! Ma Long zsinórban harmadszor nyerte meg a férfi egyes világbajnokságot. Mattias Falck keményen küzdött, de a Sárkány 11-5-re behúzta az ötödik játszmát 11-5-re.

A bajnok megszólal

Ma Long megköszönte a szurkolóinak a harmadik világbajnoki címe után:

“Ez egy nagyon különleges ünneplés számomra és ki szeretném élvezni ezt a pillanatot. Szeretném megköszönni a kínai szurkolóknak és a külföldieknek is a támogatást. Nem csak a cím megnyerése fontos számomra, hanem a ti tiszteletetek elnyerése is.”

Japan vs China

Hamarosan kezdődik a következő nagy összecsapás, ahol az első kiemelt Japán Hina Hayata – Mima Ito kettős a második kiemelt kínai Sun Yingsha – Wang Manyi páros ellen lép pályára.

Jól kezd az első kiemelt: Hayata/Ito 1-0 Sun/Wang

Az első játszma a japán kettősé, Hina Hayara és Mima Ito 5-3-as hátrányból felállva nyerte a nyitószettet 11-8-ra.

Tovább robog a japán páros: Hayata/Ito 2-0 Sun/Wang

Jól áll a Hina Hayata – Mima Ito páros, hiszen 11-3-ra behúzta a második szettet, így 2-0 az állás.

Itt a szépítés: Hayata/Ito 2-1 Sun/Wang

Időt kért a 8-7-es vezetésnél a Sun Yingsha – Wang Manyu páros, ami hasznos is volt, gyors két pontot követően egy szettlabdát még hárítottak a japánok, azonban a kínaiak 11-8-ra megnyerték a szettet és feljöttek 2-1-re.

Kezdődik elölről: Hayata/Ito 2-2 Sun/Wang

Sun Yingsha és Wang Manyu megnyerte a negyedik játszmát magabiztosan 11-3-ra, így 2-2 az állás.

Zsinórban három: Hayata/Ito 2-3 Sun/Wang

Két szett hátrányból 3-2-es előnyt produkált a kínai Sun Yingsha – Wang Manyu páros, az ötödik szettet 12-10-re nyerték

SUN YINGSHA ÉS WANG MANYU A VILÁGBAJNOKOK! (8-11, 3-11, 11-8, 11-3, 12-10, 11-8)

0-2-ről felállva Sun Yingsha és Wang Manyu zsinórban nyert négy szettet és elhúdította a trófeát!! A hatodik játszma 11-8-cal végződött.