A kínai Xu Xin és Liu Shiwen páros megverte a címvédőt, és megszerezte a világbajnokság első aranyérmét

A sokkoló eredmények folytatódtak a 6. napon is a Liebherr 2019 ITTF Asztalitenisz Világbainokságon, ahol a játékosok felküzdötték magukat a döntőkig Budapesten.

A Xu Xin és Liu Shiwen duó nyerte a világbajnokságot

A legnagyobb esemény ezen a napon egy hatalmas ütközetet hozott, ahol a kínai és a japán sztárduó mérkőzött meg egymás ellen a vegyes páros döntőjében, ahol az idei vb első érmei kerültek kiosztásra.

A 2017-es világbajnok és harmadik kiemelt Maharu Yoshimura és Kasumi Ishikawa szorossá tették az összecsapást, de a második kiemelt Xu Xin és Liu Shiwen higgadtak maradtak, és 4-1-re nyertek (11-5,11-8,9-11,11-9,11-4), így megérdemelten vehették át az aranyérmet.

„Az ellenfeleink három egymást követő döntőben szerepeltek világbajnokságokon, szóval ismertük a játékstílusukat, és jól fel tudtunk készülni erre a mérkőzésre” – nyilatkozta Xu Xin a mérkőzést követően.

Elképesztő módon a kínai duó veretlen maradt, mióta megalapították félelmetes párosukat a tavaly novemberi Austrian Openen, és az első helyről vághatnak majd neki a 2020-as olimpiának Tokióban.

„Nem kérdés, nagyon boldog vagyok. Bizonyítottunk ezzel a győzelemmel, ami önbizalmat ad nekünk, hogy ott lehetünk a 2020-as tokiói olimpián. Továbbra is harcolni fogunk” – mondta Liu Shiwen.

Biztosan új világbajnok lesz női egyesben

Új név fog bekerülni a világbajnokok közé, ugyanis tegnap a címvédő Ding Ning drámai csatában alulmaradt a kétszeres világbajnoki második Liu Shiwennel szemben.

A világranglista első helyezettje megnyerte az első két szettet, és úgy tűnt, hogy jó úton halad a döntőbe jutás felé, ám a világranglista ötödik helyén álló Liu Shiwen végül 4-2-re behúzta a mérkőzést, így ő jutott a női egyes döntőjébe. (6-11, 9-11, 11-5, 11-5, 11-0, 11-2).

A másik elődöntőből Chen Meng menetelt be a fináléba, miután elsöprő 4-0-s győzelmet aratott a honfitárs Chen Meng ellen. (11-5, 11-7, 11-5, 11-8)

Egy név, amit érdemes megjegyezni

A világranglista 157. helyén álló, élete első világbajnokságán szereplő An Jaehyun pénteken is folytatta remek szereplését, megverte koreai honfitársát, a 10. helyen kiemelt Jang Woojint. Az újonc hét szettes izgalmas csatában győzött, és bekerült az elődöntőbe. (12-10, 10-12, 7-11, 11-3, 11-5, 8-11, 12-10)

Nem sokan gondolták volna, hogy a 19 éves asztaliteniszező ilyen sokáig menetel, amikor vasárnap elkezdett játszani a selejtezőkben. Azóta nyolc ellenfelet, köztük olyan sztárokat vert meg, mint a Hong Kong-i Wong Chun Ting-et és a japán Tomokazu Harimoto-t.

An Jaehyunk ezzel a legfiatalabb és legalacsonyabban kiemelt játékos, aki Budapesten elődöntőbe jutott. Mekkora történelmet ír, vajon meddig jut el a tini?

Falck, Liang és Ma Long tovább menetelnek

Mattias Falck, aki a világranglista 16. helyezettje, legyőzte a világranglista 34. helyezett Simon Gauzy-t hat szett után (11-8,11-13,11-6,11-3,11-7).

Annak ellenére, hogy a a francia játékos kiegyenlített 1-1-re, nem tudott mit kezdeni a svéd agresszív játékstílusával, és nem tudta megakadályozni kiesését a versenyről. Ezzel a győzelemmel Falck egy 20 éves várakozás után szerzett a svédeknek minimum egy bronz érmet.

Ma Long ismételten bebizonyította, hogy visszatért, és komolyan kell vele számolni Budapesten. A kétszeres világbajnok folytatta a címvédést egy magabiztos győzelemmel, honfitársa és a világranglista 3. helyezettje, Lin Gaoyuan ellen (11-8,11-9,11-8,11-4).

„A sárkány” továbbjutott az elődöntőbe, ahol Liang Jingkun lesz majd az ellenfele, aki Koki Niwan keresztül jutott tovább egy nagyon szoros, 7 szettes meccsen (12-10,10-12,11-8,11-4,9-11,7-11,11-5).

Még több dráma férfi egyesben

A férfi páros elődöntőjét két kínai duó játszotta, a Ma Long és Wang Chuqin páros kiejtette a versenyből honfitársukat, Liang Jingkunt és Lin Gaoyuant. (12-10, 11-7, 11-7, 11-5).

A döntőben a meglepetést okozó Ovidiu Ionescu és Alvaro Robles párossal találkoznak, akik egy végletekig izgalmas mérkőzésben verték meg a Tiago Apolonia és Joao Monteiro duót az elődöntőben. (11-6, 3-11, 10-12, 11-7, 11-7, 9-11, 11-8). Ovidiu Ionescu és Alvaro Robles győzelme óriási eredmény, sikerükkel Spanyolország először képviselteti magát világbajnoki döntőben, de román versenyző sem jutott még soha döntőbe férfi párosban.

Készen állsz a hétvégére?

Még több érem és izgalmas meccsek várhatóak a világbajnokság 7.napján. Ne maradj le semmiről, kövesd élőben az eseményeket az itTV-n!